Bralni klub: ROMANTIČNI KLEPET
V Mestni čitalnici Osrednje knjižnice Srečka Vilharja Koper enkrat mesečno potekajo srečanja bralnega kluba Romantični klepet.
Dobivamo se vsak tretji četrtek v mesecu, kar članom omogoča dovolj časa za prebiranje izbrane knjige.
Naša srečanja potekajo v sproščenem in prijetnem vzdušju, ob skodelici čaja in sladkih piškotih.
Bralni klub je namenjen ljubiteljem romantičnih ljubezenskih romanov in kriminalk. V eni sezoni izmenjujemo tematike: en mesec beremo romantični roman, naslednji mesec kriminalko. Romantične zgodbe nagovarjajo tiste, ki uživajo v pripovedih o ljubezni, odnosih in čustvenih preobratih, medtem ko kriminalke pritegnejo bralce, ki jih zanima napetost, skrivnosti in reševanje zločinov. Cilj bralnega kluba je povezovanje ljudi s podobnimi bralnimi okusi in ustvarjanje prostora za sproščeno izmenjavo mnenj o knjigah.
Vsako srečanje se začne s kratkim uvodom v knjigo in avtorja, sledi diskusija, kjer se dotaknemo vprašanj, kot so:
Kaj vam je bilo najbolj všeč pri knjigi?
Kateri lik vam je bil najbolj zanimiv in zakaj?
Kako bi ocenili zaplet in razplet zgodbe?
Srečanja pogosto popestrimo z dodatnimi aktivnostmi – kvizi, igrami vlog ali ogledom filmskih adaptacij knjig, kadar te obstajajo. Promocijo bralnega kluba izvajamo s plakati in letaki v knjižnici, na družbenih omrežjih, spletni strani ter z ustnim izročilom – člane spodbujamo, da povabijo prijatelje, sodelavce in družino. Skupaj beremo, klepetamo in se zabavamo.
Pridruži se nam!
Vanja Rožac in Andreja Franca
Pogovarjali se bomo o knjigi Nicolas Sparks: Obilje čudežev
rezervacija : https://plus.cobiss.net/cobiss/si/sl/bib/sikkp/226201347
Prvo srečanje ma Mančin dan branja. Predlogi, načrti in spoznavanja.