V tednu, ko se spominjamo rojstva Louisa Brailla, izumitelja pisave za slepe, vas 5. 1. 2022, ob 18. uri, v koprski knjižnici vabijo na predstavitev knjige Sonje Pungertnik – Misliš resno? Ljubezen v odtenku drugačnosti. Pogovor z avtorico in profesorico defektologije, bo vodila Aksinja Kermauner.
Iz kataloga Mohorjeve družbe Celovec, pri kateri je roman doživel že drugi natis: »Zgodba o slepi Sari, o njenih mladostnih hrepenenjih in željah, je napisana tankočutno, iskrivo in privlačno, da knjigo le stežka odložiš, dokler ne prideš do zadnje strani. Videčemu bralcu široko odpira vrata v svet teme. A tam so, presenetljivo, povsem običajne človeške želje: biti slišan, razumljen, sprejet, ljubljen.«
Roman Misliš resno? Ljubezen v odtenku drugačnosti bo mogoče kupiti na dogodku v organizaciji Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica. Prireditev bo potekala v soorganizaciji Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, odvijala pa se bo v čitalnici Fulvia Tomizze na Čevljarski ulici 22 v Kopru.

